MEB E-LYS Online Dersler

Posted on 11 Kasım 2012Categories Bilgiler, Milli Eğitim Bakanlığı, Sınav BaşvurularıTags , , , , , MEB E-LYS Online Dersler için bir yorum


MEB E-LYS Online Dersler

MEB Üniversiteye online hazırlık

MEB günün pek çok saatini internet ortamında geçiren öğrenciler için  internet üzerinden online ders projesini başlattı.12 sınıf öğrencilerinin yararlanabileceği  Aralık’ta başlayacak online dersler için 27 Kasım’a kadar başvurabilecek. Derslerden yararlanmak isteyen öğrencilerin http://e-lys.meb.gov.tr/elys/kayit.htm adresinden kaıt olmaları istenmektedir.

http://resimalani.com//ELYS.pngE-LYS adlı projeyle öğrenciler, YGS ve LYS’ye destek amaçlı web tabanlı olarak oluşturulan sınıflarda şimdilik sadece matematik ve fizik branşlarında eğitim alacak.

E-LYS Kayıt Formu için tıklayınız

KPSS 2012 Lisans Başvuruları Başladı

Posted on 06 Nisan 2012Categories Sınav BaşvurularıTags , , , , , , , KPSS 2012 Lisans Başvuruları Başladı için bir yorum

2012 KPSS Lisans Başvurular

Başvurular:  9-18 Nisan 2012

Sınav zamanı: 7-8 Temmuz 2012

Başvurular:

ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri,

Ortaöğretim Kurumları,

www.osym.gov.tr

Ücret:
1 Oturum: 35 TL
2 Oturum: 55 TL
3 Oturum: 75 TL
4 Oturum: 95 Tl

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans: Başvurular

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda il merkezleri ile Lefkoşa’da yapılacaktır.

2012-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

Sınava başvurma işlemleri, 9-18 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri KPSS’de başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr  internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2012-KPSS Lisans Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.